5 PP w Piłce Błotnej Błotnowola (3-07-2016)

Drużyna Koła PTTK w Połańcu piąta w Pucharze Polski !!!

3 lipca 2016 r. w Błotnowoli odbyły się zawody 5 Pucharu Polski w piłce błotnej. Po raz kolejny w szranki stanęły najlepsze kluby z naszego kraju, m.in. Torfowy Dr Tusz z Białegostoku, LC Chełm Lubelski i Gepard Rakovia Rakówka. Drużyna z Białegostoku to aktualni mistrzowie Polski i mistrzowie świata. Gepard Rakovia Rakówka i LC Chełm są zdobywcami Pucharu Polski.

Tegoroczny Puchar Polski ściągnął do Błotnowli 11 drużyn. Zagrali: Torfowy Dr Tusz, LC Chełm, FC Rebeliant Heaven Kraków, BKP Rakovia Gepard, OSP Kargów, Fasolex All Stars Brzostków, Koło PTTK Połaniec, Wierzchołki Jóźwików, BKS Roztocze, Scalenie Piestrzec oraz gospodarze Błotne Orły Błotnowola. Większość zawodników z czołówki krajowej to byli bądź aktualni gracze z normalnych boisk piłkarskich, czasami ze stażem w ekstraklasie, bo żeby liczyć się w grze potrzeba żelaznej kondycji i wysokich umiejętności technicznych. Świetna gra głową, nienaganne przyjęcie piłki, umiejętność strzału z woleja czy przewrotką to kanon niezbędnych umiejętności „piłkarza błotnego”.

W składzie drużyny Koła PTTK Połaniec znaleźli się: Kamil Golba, Krzysztof Skowron, Daniel Sobierajski, Michał Kaczmarczyk, Michał Materkowski, Paweł Lelakowski, Adrian Machniak i Sebastian Chamioło. Drużynę organizowali i napędzali do boju kapitan Andrzej Skowron oraz Prezes Zarządu Koła PTTK w Połańcu Jurek Han.

Ekipy zostały podzielone na 4 grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy B wraz z Torfowym Dr Tusz i Orłami Błotnowola. Pokonujemy gościnnych gospodarzy 3:0 i mamy już zapewniony awans do ćwierćfinału. Bramki strzelili: Kamil Golba, Krzysiek Skowron i Michał Materkowski. O miejscu pierwszym w grupie zadecydował mecz z Torfowym. Wynik w regulaminowym czasie 0:0. Były rzuty karne. Po wielkich emocjach przegrywamy 4:3 i awansujemy z drugiego miejsca w grupie. W ćwierćfinale trafiamy na zdobywców Pucharu Polski z roku ubiegłego, Rakovię Gepard. Wynik 0:0, rzuty karne i przegrywamy 2:0.

Tak kończymy błotną przygodę w tegorocznym Pucharze Polski. Drużyna Koła PTTK w Połańcu tym razem nie trafiła do strefy medalowej. Nie przegraliśmy żadnego meczu i nie straciliśmy w podstawowym czasie gry ani jednej bramki. O braku awansu zadecydowała loteria rzutów karnych. Poszliśmy śladami polskiej drużyny narodowej na Euro 2016.

Wynik turnieju traktujemy jako sukces. Nie występowaliśmy w roli faworyta, więc nie ma rozczarowania. Poziom reprezentowany przez naszych zawodników była bardzo wysoki. Brakło odrobiny szczęścia przy loteryjnych rzutach karnych. Składamy ciepłe podziękowania graczom drużyny Koła PTTK w Połańcu.

Gratulujemy zwycięzcom 5 Pucharu Polski, drużynie Rebeliant Heaven Kraków. Dziękujemy wszystkim drużynom oraz organizatorom za fajną błotną zabawę. Wpraszamy się za rok.

 


Licznik odwiedzin: