Ponidziańska 50-tka (13-04-2013)

W piękną, wiosenną sobotę 13-go kwietnia, dziewięć osób reprezentowało Sekcję PTTK w Połańcu w Rajdzie pieszym „Ponidziańska 50-tka”. Rajd został z dużym rozmachem zorganizowany przez Oddział PTTK w Busku-Zdroju.

Połaniecki zespół wybrał się na krótszy wariant rajdu, tzw. spacerowy. Szlak spacerowy prowadził z Buska-Zdroju do Stopnicy, przez Owczary i Sułkowice. Na naszych rejestratorach wybiło 24 km, a na zegarkach 6 godz. 10 min. Może udałoby się nam przejść trasę szybciej, lecz na szlaku było dużo ławeczek, które zachęcały do odpoczynku. Najważniejsze, że humor nie opuszczał nikogo z grupy i pogoda też dopisała. Krótka wiosenna burza z bliskimi wyładowaniami i gradem nie zniechęciła nikogo z naszej kompani. Na mecie w Gminnym Ośrodku Kultury w Stopnicy przywitano nas gorącą grochówką, która wzmocniła nasze nieco nadwątlone siły. Potem były dyplomy i nagrody od organizatorów dla każdego uczestnika rajdu.

Dziękuję koleżankom i kolegom z Oddziału PTTK w Busku-Zdroju za zorganizowanie pięknej imprezy i przygotowanie malowniczej trasy spacerowej dla tych wszystkich turystów, którzy z różnych względów nie decydują się na przejście maratońskiego dystansu 50-cio kilometrowego. Bardzo nam się podobało i fajnie by było, gdybyśmy mogli w roku przyszłym znów pospacerować szlakami Ponidzia. Do zobaczenia na szlaku.

Dziękuję władzom samorządowym Miasta i Gminy Połaniec za wsparcie połanieckich turystów i umożliwienie im grupowego reprezentowania naszego środowiska podczas wędrówki na szlakach „Ponidziańskiej 50-tki”.


Licznik odwiedzin: