Podziękowanie dla LGD Dorzecze Wisły (3-06-2014)

Po spływie kajakowym po Czarnej, Koło PTTK w Połańcu przekazało do LGD Dorzecze Wisły pismo o treści zamieszczonej poniżej.

W sobotę 31 maja i w niedzielę 1 czerwca na powierzchni nurtu rzeki Czarnej pojawiła się wielokolorowa tęcza barw. Czerwone kajaki, żółte i czerwone wiosła oraz niebieskie kamizelki pojawiły się pośród zielonych brzegów Czarnej. A wszystko to za sprawą Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Wisły. LGD zorganizowała dla miłośników wodnych przygód dwa dni niezapomnianych wrażeń na 10-cio kilometrowym odcinku rzeki pomiędzy Rudnikami a Winnicą.
W spływach wzięło udział 120 amatorów kajakarstwa, w tym 50 członków i sympatyków Koła PTTK w Połańcu. W spływie wzięli także udział kajakarze z Klubu Wodnego Nida z Buska Zdroju. Organizacja, poziom wody w rzece i słoneczna pogoda sprzyjały uczestnikom wodnej eskapady. Spływ malowniczą i meandrującą Czarną był wspaniałą przygodą zarówno dla początkujących jak i dla wytrawnych znawców sztuki kajakarskiej. Nie obeszło się bez kilku niegroźnych wywrotek i wpadnięć do rzeki. Będzie o czym opowiadać i co wspominać. Na mecie spływu czekał radosnych wodniaków gorący poczęstunek, a dla szczęściarzy upominki ufundowane przez LGD Dorzecze Wisły.
Dwudniowy spływ był bardzo udaną weekendową imprezą. Składamy podziękowanie pracownikom Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Wisły na czele z Prezesem Anetą Matusiewicz za podjęty niełatwy trud organizacyjny, którego efektem było zadowolenie ponad setki amatorów wodnych przygód. Dziękujemy za umożliwienie szerokim rzeszom połanieckiej społeczności poznania rzeki Czarnej z innej perspektywy.
Koło PTTK w Połańcu liczy na dalszą współpracę z LGD w zakresie propagowania kajakarstwa jako formy aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Przez piękną Ziemię Połaniecką przepływają nadające się do uprawiania tej dyscypliny turystyki rzeki Wisła i Wschodnia, a bardzo blisko Wisłoka i Nida. Będziemy chcieli skorzystać z zakupionych przez LGD kajaków i organizować spływy na tych rzekach. Wspólne działania na rzecz rozwoju turystyki na naszym obszarze, promocja środowiska naturalnego i piękna krajobrazu wpłyną na rozwijanie i ugruntowanie poczucia identyfikacji mieszkańców z Ziemią Połaniecką.

Prezes Zarządu Koła PTTK w Połańcu
Jerzy Han


Licznik odwiedzin: