Ognisko rocznicowe 4 latka (25-11-2017)

W sobotę 25 listopada członkowie Koła PTTK w Połańcu podsumowali rok turystyczny 2017. Podsumowanie roku zostało połączone z „urodzinami”. Koło PTTK w Połańcu kończy czwarty rok działalności. Uroczystości odbyły się w cieple bijącym z ogniskowego żaru i płomieni czterech urodzinowych świeczek.

W trakcie tego roku bawiliśmy się na 37 imprezach turystycznych, w których wzięło udział ponad 500 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Rok 2017 kończymy stanem 78 osób należących do Koła.

Trochę statystyki z podziałem na rodzaj uprawianej turystyki:

Rowerem:
Imprezy tradycyjne: Babskie Pedałowanie, Wiosna ach to Ty, Odjazdowy Bibliotekarz, Do Pana Karpia, pielgrzymka do Sulisławic, Jesień idzie przez park.
Najwięcej rowerzystów na „Odjazdowym Bibliotekarzu” – 80 osób (organizowany wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Połańcu).

Pieszo:
Rajdy, które weszły do tradycji Koła – Trzech Króli, Gdzie Czarna wpadła?, 3 rzeki, Mosty łączą.
Wycieczki w góry – Góry Świętokrzyskie, Beskid Wyspowy, Babia Góra, Droga Krzyżowa na Smerek, kilkudniowa wycieczka w Pieniny.
Wycieczki do Ojcowa i Chęcin.

Imprezy inne:
Dwa turnieje bowlingowe – Mistrzostwa Koła i Puchar Prezesa Zarządu Koła.

Wielkie brawa i gratulacje dla Wiceprezes Zarządu Koła, Wioli Zalińskiej za zdobycie odznak GOT, popularnej i małej brązowej.

Obchodziliśmy 4 rocznicę powstania Koła PTTK w Połańcu. Z tej okazji bardzo dziękuję wszystkim osobom, które wspierały Zarząd Koła przy organizacji wycieczek i przy prowadzeniu naszego stowarzyszenia. Życzę członkom Koła i naszym sympatykom wiele sukcesów podczas pokonywania turystycznych szlaków, dobrej kondycji, zdobywania coraz trudniejszych szczytów oraz wspaniałego humoru na naszych wszystkich imprezach.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach w 2018 roku.
Jurek Han


Licznik odwiedzin: