Ognisko rocznicowe 3 latka (26-11-2016)

W sobotę 26 listopada członkowie i przyjaciele Koła PTTK w Połańcu podsumowali rok turystyczny 2016. Podsumowanie roku zostało połączone z „urodzinami”. Koło PTTK w Połańcu właśnie kończy trzeci rok działalności. Uroczystości odbyły się w cieple bijącym z ogniskowego żaru i płomieni trzech urodzinowych świeczek.

W roku bieżącym wybraliśmy nowe władze Koła. Poznaj ich.

W trakcie tego roku bawiliśmy się na 42 imprezach turystycznych. Połanieckie Koło zorganizowało 39. W tych imprezach wzięło udział 700 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Rok 2016 kończymy stanem 64 osób.

Trochę statystyki z podziałem na rodzaj uprawianej turystyki:

Rowerem:
16 wycieczek, 210 rowerzystów, przejechane 1200 km.
Imprezy tradycyjne: Babskie Pedałowanie, Wiosna ach to Ty, Odjazdowy Bibliotekarz, Do Pana Karpia, pielgrzymka do Sulisławic, Jesień idzie przez park.
Do tego wiele wyjazdów w wycieczkach „Za Wisłę” i „Po pracy”.
Najdłuższa jednodniowa trasa podczas „Wszystkie drogi prowadzą na pierogi” – 160 km.
Najwięcej rowerzystów na „Odjazdowym Bibliotekarzu” – 70 osób (dzięki współpracy z MGBP w Połańcu).

Pieszo:
17 rajdów, 305 uczestników, przemaszerowane 250 km.
Rajdy, które weszły do tradycji Koła – Trzech Króli, Gdzie Czarna wpadła?, 3 rzeki, Mosty łączą.
Wycieczki w góry – Góry Świętokrzyskie, Beskid Wyspowy, Babia Góra, Droga Krzyżowa na Tarnicę, Bieszczady kilkudniowe.
Wycieczki do Kazimierza Dolnego i Janowca, wycieczka do Ciężkowic.
Udział w Rajdzie Nocnym Busko-Szczaworyż-Busko.

Jednym z efektów górskich wędrówek są zdobyte przez członków Koła odznaki turystyczne.  Informacje o odznakach i ich zdobywcach znajdziecie tutaj. Wielkie brawa i gratulacje dla dzielnych piechurów.

Imprezy inne:
Udział w V Pucharze Polski w Piłce Błotnej Błotnowola 2016. Nasza drużyna zajęła V miejsce. Drużyna nie przegrała żadnego meczu i nie straciła ani jednej bramki. Rozstrzygnięcia niekorzystne zapadały podczas serii rzutów karnych.
Dwa turnieje bowlingowe – Mistrzostwa Koła i Puchar Prezesa Zarządu Koła. W tym roku Puchar Prezesa został w Kole. Jak to się stało? Dowiecie się na tej stronie.

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy 3 rocznicę powstania Koła PTTK w Połańcu. Z tej okazji bardzo dziękuję tym osobom, które wspierały mnie przy prowadzeniu naszego stowarzyszenia. Życzę członkom Koła i naszym sympatykom wiele sukcesów podczas pokonywania turystycznych szlaków, dobrej kondycji, zdobywania coraz trudniejszych szczytów (niekoniecznie górskich) oraz wspaniałego humoru na naszych wszystkich imprezach. No i większej aktywności. W Kole warto być aktywnym, o czym przekonało się wielu z Was.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach w 2017 roku.
Jurek Han


Licznik odwiedzin: