Odkrywamy Beskid Wyspowy (23-04-2016).

Odkrywamy Beskid Wyspowy. W sobotę 23 kwietnia 2016 r. członkowie i sympatycy Koła PTTK w Połańcu postanowili zdobyć kolejne dwie wyspy, czyli Ćwilin i Śnieżnicę. Szesnastka połanieckich odkrywców rozpoczęła swoją trasę w Jurkowie. Idąc szlakiem niebieskim piechurzy doszli przez Ćwilin, Przełęcz Gruszowiec i Śnieżnicę do Kasiny Wielkiej PKP. Pogoda była akuratna do tego typu wycieczki górskiej. Suma wysokości, którą pokonali nasi turyści na około 10 kilometrowej trasie to 970 m. Szacunek! Podczas tej górskiej wyprawy przybyło nam do punktacji GOT kolejne 19 punktów.
Tak się ładnie złożyło, że wśród odkrywców Beskidu Wyspowego znaleźli się dwaj sobotni solenizanci. Jurków był miejscem startu również dla dwóch Jurków. Były oryginalne (wierszowane) życzenia, oryginalne (ciężkie) prezenty, toasty, 100 lat i inne śpiewy, słodkości i radości. Jednym słowem – imieniny.
Dzięki staraniom Prezesa Zarządu Koła PTTK w Połańcu Jurka Hana i dzięki przychylności Burmistrza Jacka Tarnowskiego, członkowie Koła mogli już w Beskidzie Wyspowym zaprezentować się w nowych, twarzowych koszulkach. Jest to bardzo fajna forma promocji Połańca i połanieckiego Koła PTTK. Dziękujemy.
A teraz zapraszamy do fotorelacji.


Licznik odwiedzin: