„I Spływ Kajakowy po Czarnej” odc. 1 (6_7-07-2013)

Stało się. Sekcja PTTK w Połańcu rozszerzyła swą działalność o kolejną dziedzinę, o turystykę kajakową. Jurek Han i Andrzej Styś z Sekcji PTTK w Połańcu podjęli mocne wyzwanie i zorganizowali „I Spływ Kajakowy po Czarnej”. Zorganizowane pływanie kajakiem na odcinku Rytwiany-Rudniki można traktować jako pionierskie. Imprezę mamy już za sobą. Spływ odbywał się 6 i 7 lipca 2013 r. Dwie grupy uczestników płynęły w odstępie jednodniowym tą samą trasą. Pod przewodnictwem Komandora Spływu, kolegi Andrzeja, kajakarze pokonali szlak wodny z Rytwian do Winnicy. Długość Spływu wyniosła 20 km. W ciągu dwóch dni płynęło łącznie 30 osób, a wodna przygoda zarówno w sobotę, jak i w niedzielę trwała 8 godzin. W sobotę uczestnicy Spływu spotkali się na ognisku turystycznym. Przy grochówce i pieczonej kiełbasce podzielono się najbardziej świeżymi wrażeniami ze Spływu. Jurek Han pogratulował uczestnikom Spływu przepłynięcia Czarnej w dobrej kondycji i w świetnych humorach, a Komandor Spływu wręczył im Certyfikaty zaświadczające ten fakt. Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski skierował wyrazy podziękowania do organizatorów Spływu za promowanie walorów turystycznych ziemi połanieckiej. W miłej i wesołej atmosferze bawiono się do późnego wieczora.

Za pomoc okazaną organizatorom Spływu dziękujemy: Teresie Wiącek i Stanisławowi Drzazdze.

Dziękujemy sponsorom: Zakładowi Budowlano-Usługowemu „Planbud”, Restauracji „Winnica”, Sklepowi Spożywczemu „Koreczek”, Kawiarni „Mięta Caffee”.

Organizator Spływu, Kierownik Sekcji PTTK w Połańcu, Jurek Han

 

Fotografie ze Spływu po Czarnej na trasie Rytwiany-Winnica, 6 i 7 lipca 2013 r. Zdjęć jest bardzo dużo, więc bedą zamieszczane etapami. Odcinek pierwszy „Na spotkanie z Czarną”.


Licznik odwiedzin: