Budujemy Mosty II (2-03-2014)

Piechurzy kończą sezon zimowy…
Szósta w tym roku impreza piesza organizowana przez Koło PTTK w Połańcu za nami. W dniu wczorajszym na wędrówkę szlakiem budowanych mostów na Wisłoce, Starym Brniu i Wiśle wyszło z Połańca 34 piechurów. Po przeprawie promowej na Wiśle doszło do spotkania z ponad 50-osobową grupą mieszkańców Gmin Gawłuszowice i Borowa. Dołączyli do nas także rowerzyści z Mielca.
Tak zorganizowana, blisko 100 osobowa grupa miała jako pierwsza niepowtarzalną okazję przejść się po nowych mostach na Wisłoce i na Brniu Starym. Było to możliwe, przy zachowaniu rygorów związanych z bezpieczeństwem uczestników Rajdu, dzięki uprzejmości przedsiębiorstw budujących te mosty, t.j. Mota Engil i Mosty Łódź. Zapoznaliśmy się z konstrukcją, technologią i stanem zaawansowania budowy mostów, które połączą sąsiadów z nadwiślańskich gmin. Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje Kierownika Budowy, Pana Włodzimierza Galusa o końcowych pracach przy montażu przęsła nurtowego, które połączy oba brzegi Wisły.
Z inicjatywy naszego Koła, przy turystycznym ognisku, ponownie doszło do integracji mieszkańców gmin leżących nad Wisłą. Przy ogniskowych pieczonych kiełbaskach i gorącym posiłku mogliśmy odpocząć po pokonaniu rajdowych kilometrów. Za wspólne pokonanie trasy Rajdu podziękował wszystkim jego uczestnikom Prezes Koła PTTK w Połańcu, Jurek Han. Za pomoc w organizacji tej integracyjno-technicznej wędrówki podziękowania i drobne pamiątki przyjęli przedstawiciele lokalnych społeczności.
Jurek Han zgłosił pomysł powstania „Trójkąta Nadwiślańskiego” z udziałem Gmin Borowa, Gawłuszowice i Połaniec. W ramach „Trójkąta Nadwiślańskiego” mogłyby zostać rozszerzone kontakty pomiędzy władzami samorządowymi oraz nawiązana współpraca społeczna i kulturalna mieszkańców tych gmin.
A wszystko to działo się podczas 17 kilometrowej trasy Rajdu „Budujemy Mosty II”. Jeszcze raz mieliśmy okazję przekonać się, że Wisła nie dzieli, lecz łączy.
Koło PTTK w Połańcu jako organizator Rajdu dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy w Połańcu, Jackowi Tarnowskiemu za kolejne już wsparcie naszych turystycznych pomysłów. Dziękujemy księdzu Łukaszowi z Gawłuszowic za udział w Rajdzie, za zorganizowanie i zabranie ze sobą tak licznej grupy gawłuszowickich piechurów. Składamy podziękowania Grupie Interwencyjnej z Połańca i jej szefowi Stanisławowi Drzazdze za profesjonalne przygotowanie spotkania integracyjnego przy ognisku oraz załodze promu „Żagiel” za bezpieczne i nieodpłatne przeprawianie uczestników rajdu przez Wisłę. Dziękuję Agacie, Renacie, Waldkowi i Jackowi za pomoc i wsparcie. Bez ich zaangażowania byłoby trudno ogarnąć wszystkie organizacyjne zagadnienia przy takiej ilości uczestników i tak rozległych zadaniach logistycznych.


Licznik odwiedzin: